تاریخچه ی مکعب روبیک

مکعب روبیک پازلی سه بعدی است که که در سال 1974 توسط مجسمه ساز مجارستانی به نام ارنوروبیک ساخته شد. نام اولیه ی آن ” مکعب جادویی ” بود که توسط سازنده اش انتخاب شده بود.

مکعب روبیک شش وجه با رنگ های آبی، قرمز، زرد، سفید، نارنجی و سبز دارد و هر وجه آن به 9 قسمت مساوی تقسیم می شود. ساز و کار آن به گونه ای است که بر اساس حرکات مکانیکی در نظر گرفته شده در آن، می توان 9 قسمت را در تمام وجه ها با یک رنگ تشکیل داد.

تاثیر مکعب روبیک بر مغز و فرآیندهای شناختی

مکعب روبیک در پرورش هوش بصری/ فضایی  نقش به سزایی دارد. هوش بصری/ فضایی یکی از مهم ترین توانمندی های انسان می باشد که در بسیاری از تخصص ها و مهارت ها مانند مجسمه سازی، جراحی، خلبانی، دریانوردی، هندسه ی فضایی و توپولوژی نقش حیاتی ایفا میکند. این نوع از هوش باعث توانایی انسان در تجسم حرکت و چرخش اشیاء از زوایای مختلف در ذهن میشود. ما برای خلاقیت و تجسم خلاق شدیدا به هوش بصری/ فضایی نیاز داریم.

بسیاری از مخترعان و هنرمندان برجسته، توانایی خارق العاده ای در این نوع از هوش داشتند.

یکی از مهم ترین محصولات برای پرورش خلاقیت و هوش بصری/ فضایی، مکعب روبیک می باشد. مکعب روبیک، نقش فراوانی در رشد خلاقیت، هوش، قدرت تمرکز و سرعت پردازش اطلاعات ایفا می کند.

برای خرید انواع مختلف مکعب روبیک می توانید در بخش فروشگاهی سایت خلاقیت کلاب، محصول مورد نظر خود را انتخاب و سفارش خرید خود را ثبت نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن به دست تان برسد.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *